Güvenli Çıkış
Video'lu Dersler

Çok Yakında Sitemizde
Sizlerle olacak
Üyelik İşlemleri

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
İletişim

Görüş Bildir
İletişim Bilgileri
Güncel Haberler

Briç Dünyasından
Türkiye Gündemi
   Yaratıcılık

 

 

 

 

            Yaratıcılık

 

 

          İyi yer oyuncuları çoktur ama iyi defans oyuncuları çok ender bulunur. Gerçi her dekleranolmaya mukabil iki kere defansta kaldığımızı dikkate alırsak bu biraz şaşırtıcı gelebilir. Açıkçası, daha fazla pratik yapmak mutlaka daha iyi olmayı gerektirmiyor. Bu daha ziyade oyunu nasıl algıladığınıza bağlıdır. oyuncuların çoğu defansı, gerçek oyundaki performansını gösterme sırasını beklerken katlanılması gereken bir angarya olarak algılamaktadırlar.

 

          Yer oyununun tercih edilmesi anlaşılabilir, zira deklaranın işi daha kolaydır. Yer açılır açılmaz deklaran problemlerinin neler olacağını hemen görür ve bunları çözmeye çalışır. Problemlerinin çoğu hakkında bir çok şey yazılmıştır. ve deklaranın yapması gereken hafızasındaki doneleri yoklayarak o el için doğru tekniği bulmaktır.

 

          Defans zordur, zira problemler daha muğlak ve teknikler daha belirsizdir. defans oyuncusu, karanlıkta el yordamı ile duruma uygun silahlar icat etmeye uğraşır. Buda çok esnek bir düşünme kapasitesine ve görünenden daha derin bir oyun tarzına ihtiyaç gösterir.

 

          Gerçek bir usta, oyun hürriyetine hiç bir sınır tanımaz, Mantığı ona bir oyunun doğru olduğunu söylediği zaman, kuralları çiğnemeyi göze alan bir pragmatisttir. Mantığına olan sonsuz güveni, onu ne yapacağı belli olmayan korkulacak bir rakip yapar.

 

          Bu son bölümdeki problemleri çözmek için siz de usta bir oyuncu gibi düşünmek mecburiyetinde kalacaksınız.


Facebook'ta Paylaş

25.09.2010
Bu Konu 955 Kere Okundu


Yorum Ekle
Ad Soyad  
Yorumunuz...  
  *Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Görüntülenebilecektir....
 
 
Yorumlar...
Henüz Bir yorum Eklenmemiş

Powered BY Sercan Burak AĞIRR