Güvenli Çıkış
Video'lu Dersler

Çok Yakında Sitemizde
Sizlerle olacak
Üyelik İşlemleri

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
İletişim

Görüş Bildir
İletişim Bilgileri
Güncel Haberler

Briç Dünyasından
Türkiye Gündemi
  yanıltıcı defoslar

 

 

 

          Yanıltıcı defoslar

 

 

          Bir defans oyuncusunun gerçek değeri, kendisini köşeye sıkışmış hiç ümit olmayan bir durumda bulduğu zamanki reaksiyonu ile anlaşılır. Deklaranın kontratı yapacağı belli olunca ilgisini kaybeden bir çok defans oyuncusunu hepiniz bilirsiniz. Bu kadar can sıkıcı bir durumla karşılaşmış oldukları için kartlarını hiç düşünmeden oyomatik olarak oynarlar. Bir sonraki elde şanslarının daha iyi olacağını ümit ederler. Bu doğuştan kaybetmeye mahkum kiilerin tutumudur.

 

          Becerikli bir defans oyuncusu bu kadar kolay teslim olmaz. Her ne kadar kontratın yapılacağını kabul etse de son kart oynanıncaya kadar gerilla mücadelesine devam eder. Zira kendisi için aşikar olan bu durum, deklaran için aynı olmayabilir. Böyle hallerde, yanıltıcı bir defos, deklaranın dağılımı yanlış algılamasına ve doğru yoldan sapmasına sebep olabilir.

 

          Yanıltıcı defoslar bilhassa oyun sonlarında, yatırma durumlarında, büyük mükafat kazanabilir. Usta defans oyuncuları, bir onörün yanından oynamak üzere, Yatırılmaktan nefret ederler. Bunu en büyük hakaret olarak görür ve yapılmasına çok ender olarak imkan verirler. Onun yerine onör kartını tekleyerek, deklaranın empasmı yapmak düşürmeyemi oynamak yoksa yatırmak mı gerektiği konusunda bocalamasına sebep olurlar. Deklaranın, bazen yanlış karar vermesi kaçınılmaz olur. ve kurnazca hareket etmeyen bir defans oyuncusuna karşı kabak olarak yapılacak olan, bir kontratı batırır.

 

          Bir onörü teklemek öyle göründüğü kadar tehlikeli değildir. Deklaranın bütün elleri saymasına imkan yoktur. Tabii, yanıltıcı oyunların hepsinde olduğu gibi onörü teklemenin, normal tempoda yapılması gerekir. Kritik defos son anda değil oyun başlangıcında yapılmalıdır.

 

          Sıkıştırma durumların da da yanıltıcı defoslar yararlı olur. Tam bir sıkıştırmanın mengenelerinin arasında kalmış olan defans oyuncusu çaresiz kalmayabilir. Sıkıştırmaların çoğu, deklaran bütün eli tam olarak sayamamışsa belirsizliklerle doludur. Bu durumlarda, hala durdurucunuz olan bir rengi terk ettiğinize, dofoslarınızla deklaranı inandırabilirsiniz. Hayal gücü olmayan basit oyuncular, size aldyrmadan ellerindeki kartları oynayarak kontratlarını gerçekleştirirler.


Facebook'ta Paylaş

25.09.2010
Bu Konu 910 Kere Okundu


Yorum Ekle
Ad Soyad  
Yorumunuz...  
  *Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Görüntülenebilecektir....
 
 
Yorumlar...
Henüz Bir yorum Eklenmemiş

Powered BY Sercan Burak AĞIRR