Güvenli Çıkış
Video'lu Dersler

Çok Yakında Sitemizde
Sizlerle olacak
Üyelik İşlemleri

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
İletişim

Görüş Bildir
İletişim Bilgileri
Güncel Haberler

Briç Dünyasından
Türkiye Gündemi
  Defos problemini önceden tahmin etmek

 

 

 

        Defos problemini önceden tahmin etmek

 

 

          Deklaran uzun rengini çekerken muhtemel durdurucuları defos etmekten daha fazla ıstırap veren bir şey olamaz. Zira her zaman doğruyu yapmak pek kolay değildir. Eğer, gerçek bir sıkıştırmaya maruz kalmışsanız zaten yapacağınız hiç bir şey doğru olamaz. fakat yer açıldığı zaman, defans oyuncuları, biraz düşünüp başlarına gelecekleri tahmin etmeye çalışırlarsa, bazen bu ızdırabı önleyebilirler.

 

          Sıkıştırmanın yapılabilmesi için, bazı şartların yerine getirilmesi lazımdır. Deklaranın en az iki renkten tehdit kartı ve eliyle yer arasında bağlantı olmalıdır. Ayrıca zamanlamasıda doğru olmalıdır. Ellerin çoğunda, defans oyuncularının yardımı olmadan deklaranın bunları ayarlaması mümkün değildir. Melesf, bu yardım genellikle yapılır. Hatalı defans istisna değil kaidedir. Bir çok kontrat, defansın yardımı ile oluşan, gerçekleşmesi mümkün olmayan, sıkıştırma pozisyonu sayesinde yapılmıştır. Ortalama defans oyuncusu en kolay yolu takip eder. Gördüğü bütün alıcılarını çekerek kendini sıkıştıracak olan ilmeği boynuna daha sıkı geçirir. İnsanı rezil eden şey de, kendini sıkıştıracak olan pozisyonu, kendinin yaratmasıdır.

 

          Tehlike baştan görülürse, gerekli tedbir genellikle alınabilir. Önemli bir antreye hücum edilebilir. Veya zamanlamayı bozmak için sağlam bir kartın çekilmesi ertelenebilir. Gerçek bir sıkıştırma olmasa bile, çok fazla alıcınızı çektiğiniz zaman ortağın defoslarında sıkıntı çekeceği durumlar olabilir. Eğer başka, mantıklı bir alternatifiniz varsa ortağınızı zora sokmamaya çalışın.

 

                 


Facebook'ta Paylaş

25.09.2010
Bu Konu 934 Kere Okundu


Yorum Ekle
Ad Soyad  
Yorumunuz...  
  *Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Görüntülenebilecektir....
 
 
Yorumlar...
Henüz Bir yorum Eklenmemiş

Powered BY Sercan Burak AĞIRR