Güvenli Çıkış
Video'lu Dersler

Çok Yakında Sitemizde
Sizlerle olacak
Üyelik İşlemleri

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
İletişim

Görüş Bildir
İletişim Bilgileri
Güncel Haberler

Briç Dünyasından
Türkiye Gündemi
  Seçim hakkını muhafaza etmek

 

 

 

           Seçim hakkını muhafaza etmek

 

 

          Deklaranın seçim hakkına hücum etmenin öldürücü tesirini gören defans oyuncuları, kendi seçim haklarını muhafaza etmenin kıymetini takdir edeceklerdir.

 

          Oyunun başlangıcında elim tam dağılımı belli olmadan, doğru hücum metodunun ne olduğu konusunda, henüz tereddütler olacaktır. Çoğunlukla deklaranda bulunacak onörlerin birden fazla ihtimali olur. ve birden fazla dağılım ihtimali bulunur. Bir dağılım için uygun olan defans şekli diğeri için çok kötü sonuçlar verebilir. Bu sebeple tecrübeli defans oyuncusu yumurtaların hepsini aynı sepete koymak istemez. Seçim hakkını muhafaza edecek oyun tarzını bulmaya çalışır.

 

          Çoğunlukla bu, herşeyi sırasıyla denemektir. İki defans tarzından birisini seçmek mecburiyetinde kalırsa, ilk olarak, başarılı olmadığı zaman kontratı yaptırmayacak olanı denemek yolunu seçer. Bütün alternatifleri açık tutmak mümkün olmayabilir. Eninde sonunda defansın bir oyuna karar vermesi gerekecektir. Fakat, esas gaye, tahmin faktörünü minimuma indirmek için karar anını mümkün olduğu kadar geciktirmek olmalıdır.

 

          Ne kadar açık görünürse görünsün, bir kartı oynamadan nce, defans oyuncusu  gözden kaçırdığı bir husus olup olmadığını kendine sormalıdır. Eğer öyle ise, bu ihtimalide hesaba katacak bir yol bulmaya gayret etmelidir. Defansta emniyet oyunları az rastlanan bir şey değildir.

 

          Olması gereken düşünme şeklini gösteren bir örnek :


Facebook'ta Paylaş

25.09.2010
Bu Konu 882 Kere Okundu


Yorum Ekle
Ad Soyad  
Yorumunuz...  
  *Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Görüntülenebilecektir....
 
 
Yorumlar...
başbaş belankuyu
:)
05.01.2013

Powered BY Sercan Burak AĞIRR