Güvenli Çıkış
Video'lu Dersler

Çok Yakında Sitemizde
Sizlerle olacak
Üyelik İşlemleri

Üye Olmak İstiyorum
Şifremi Unuttum
İletişim

Görüş Bildir
İletişim Bilgileri
Güncel Haberler

Briç Dünyasından
Türkiye Gündemi
  Sıkıntılı defoslar

 

 

 

           Sıkıntılı defoslar

 

          Doğru, ve ustaca defoslar, bilhassa deklaran uzun rengini çekerek, sıkıştırma yaparken çok kârlı olur. Böyle durumlarda, defans oyuncuları, hata yapmaya müsade etmeyen, uzun ince bir patikayı takip etmek mecburiyetinde kalırlar. Bir hatalı defos, deklarana bir löve hediye etmeye yeterli olur. Deklaranın sıkıştırma yapabileceği kontratlar genellikle yüksek seviyede oynananlar olduğu için hatanın bedeli çok daha ağır olur.

 

          Eğer, gerçek bir sıkıştırmaya maruz kalırsanız, mizacınıza göre tebessğm ederek veya somurtarak, katlanmaktan başka yapacak bir şeyiniz olmaz. Fakat yalancı sıkıştırmalarda ( pseudo-squeeze) doğru defos rtmek, ölüm kalım arasındaki farkı yaratır. Bunun çok önemli olmadığını kimse düşünmesin. Aslında yalancı sıkıştırmalar, gerçek sıkıştırmalardan daha çok gelir. Avrupa, Amerika veya dünya şampiyonalarının, herhangi bir yılının kayıtlarını inceleyin, yalancı sıkıştırmaya karşı hatalı defanstan dolayı yapılmış bir sürü şleme raslarsınız. Yalamcı sıkıştırmaya karşı defansın, uluslar arası usta oyuncular için bile kolay olmadığını gösteren deliller vardır.

 

          Esas problem tabii, yalancı sıkıştırmada da, muhatap olan defans oyuncusunun, aynı gerçek sıkıştırmada olduğu gibi kendini  zorda hissetmesidir. Baskı sebebiyle, elinizde yer kalmadığı için bir veya daha fazla renkte durdurucunuzu bırakmak mecburiyetinde kalırsınız. Gerçek tehdit ile hayali tehdit arasındaki farkı ayırt etmek için soğuk kanlı bir şekilde düşünmek gerekir. Doğru cevabı bulmanız için, deklaranın lövelerini hesap etmeniz, ve o zamana kadar oynananlardan elde ettiğiniz ipuçlarını dikkatlice incelemeniz gerekir.

 

          İşte başlangıç için kolay bir örnek:


Facebook'ta Paylaş

25.09.2010
Bu Konu 942 Kere Okundu


Yorum Ekle
Ad Soyad  
Yorumunuz...  
  *Yorumunuz Onaylandıktan Sonra Görüntülenebilecektir....
 
 
Yorumlar...
mehmetserdar
ögrenmeye başladım oynamaya çalışıyum
14.04.2011

Powered BY Sercan Burak AĞIRR